Adrian Zert

Adrian_Zert_Gliwickie_Asocjacje_Cechownia_Gliwice_Artnoc

Budowanie tożsamości


Adrian Zert (ur. 1994, Tychy) - malarz, rysownik oraz autor obiektów. W 2020 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach, otrzymując dyplom z wyróżnieniem. Głównym obszarem poszukiwań i zainteresowań, które próbuje przekładać na swoje prace, są zagadnienia ludzkiej psychiki i jej problemy. Najczęściej porusza tematy, które związane są z patologią społeczną, przemocą, chorobami psychicznymi, emocjami oraz czasem. Twórczość bywa również dla niego powodem do przełamywania osobistych barier, dlatego bardzo interesuje go sztuka rozumiana jako narzędzie terapii, dzięki której próbuje przetrawić trudne tematy i dać upust swoim nieuporządkowanym emocjom.

Jego praca dyplomowa „Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały”, została wybrana i zgłoszona przez uczelnię do udziału w konkursie najlepszych dyplomów „Artnoble 2021”, w którym uzyskała wyróżnienie. Laureat I nagrody w „3. Międzynarodowym Triennale Rysunku Studenckiego 2020”, I nagrody w konkursie „Studencki Obraz Roku 2017” oraz II nagrody – za plakat – w konkursie „Nordalicus 2017”. Na swoim koncie ma również dwie wystawy indywidualne oraz kilkanaście wystaw zbiorowych.

 

Gliwice stanowią dla niego miejsce rozwoju i są jednym z miejsc pracy, gdyż prowadzi tu zajęcia plastyczne przygotowujące kandydatów chcących dostać się na uczelnie wyższe w całej Polsce i za granicą. Udziela się również podczas warsztatów artystycznych w Cechowni.

Agata R
Author