Beata Rydzewska

Beata_Rydzewska_Gliwickie_Asocjacje_Artnoc_Gliwice_Cechownia

Kobiety z historią w tle

Beata Rydzewska (ur. 1978) - ukończyła studia plastyczne na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego, broniąc tytułu mgr. sztuki w pracowni malarstwa prof. Ryszarda Woźniaka. Zawodowo zajmuje się malarstwem, rysunkiem i grafiką cyfrową. Techniki te na co dzień przenikają się w jej pracy, ale najbardziej pociągającą formą jest dla niej obraz w swoim klasycznym wydaniu. W większości są to kobiece portrety z historią w tle, charakteryzujące się dbałością o kolor i szczegóły.

 

Punktem wyjścia do stworzenia obrazu jest nieoczywisty pomysł. Artystka chce poprowadzić widza głębiej, w kierunku treści, by nie zatrzymał się na samym wizualnym aspekcie pracy. Dobiera konkretne tytuły, często całkiem na poważnie wybiera zupełnie niepoważny zlepek słów, będący kluczem do obrazu.

Od urodzenia związana z Gliwicami. Tu mieszka, pracuje i rozwija swoje trzy największe pasje: malarstwo, grę na pianinie i taniec w szkole baletowej. Wielokrotnie wyjeżdżała i wracała do Gliwic, by w końcu osiąść tu na stałe.

 

Agata R
Author