Krzysztof Korab

Krzysztof-Korab_portret

Cisza w szaleńcu

Krzysztof Korab ukończył z wyróżnieniem Wydział Artystyczny Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Swoje prace pokazywał na wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. w Krakowie i Barcelonie. Laureat wielu nagród i wyróżnień.

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” to stara maksyma i nadal aktualna. Od urodzenia mieszkam w Gliwicach i jestem z tym miastem bardzo związany. Mam tu rodzinę, przyjaciół. Jest to miasto, w którym dojrzewałem i tworzyłem swój indywidualny charakter. W tym miejscu powstawały pomysły na nowe obrazy jak i odkrywałem inspiracje na nowe projekty. Czerpię wiele energii i emocji od ludzi, którzy tu mieszkają.

Pozytywna aura miasta i jego mieszkańców, którzy mi towarzyszyli i nadal towarzyszą na co dzień sprawiają, że moje talenty artystyczne mogły się tu rozwijać, stając się moimi pasjami. Pierwszą był taniec towarzyski, w którym osiągnąłem najwyższe umiejętności uzyskując mistrzowską, międzynarodową klasę taneczną „S”.

Kolejną, ale i też największą, stała się twórczość artystyczna w zakresie malarstwa, grafiki i tkanin artystycznych. W 2018 r. ukończyłem studia na ASP w Katowicach, uzyskując tytuł magistra sztuki. Jak dotąd miałem wiele wystaw indywidualnych, jak i zbiorowych w wielu miastach w kraju i za granicą (Gliwice, Kraków, Katowice, Barcelona , Gdańsk, Warszawa, Tychy).

Obecnie moją nową pasją, funkcjonującą równolegle z malarstwem i innymi działaniami artystycznymi, stało się fryzjerstwo.

Prace pokazane na wystawie poruszają tematykę ciszy zamkniętej w niespokojnym ciele, eksplozję emocji, krzyk przez zamknięte usta. Cisza kryje wiele aspektów naszej egzystencji. Pomaga nawiązać kontakt z wewnętrznym dzieckiem każdego z nas. W ciszy wszystko jest możliwe jak i nie osiągalne zarazem. Budowanie formy ciszy ma indywidualny charakter w tworzeniu się jednostki. Cisza ukazuje najbardziej skrywane lęki jak i daje ukojenie w najtrudniejszych chwilach.

Agata R
Author