Martyna Majchrowicz

Tabu. Tabu?

Martyna Majchrowicz - ur. w 1994 r. w Rzeszowie. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Obroniła dyplom z malarstwa w pracowni prof. dr hab. Ireneusza Walczaka, tworząc serię obrazów zainspirowanych tematem PMS. Uzupełnieniem tego dyplomu była instalacja zrealizowana w pracowni rzeźby pod okiem mgr Katarzyny Fober. Najczęściej porusza wstydliwe tematy tabu w sytuacjach codziennych, starając się robić to z luzem oraz dystansem. Ukończyła licencjat z projektowania graficznego, tworząc książkę dla dzieci „Ilustrowana historia malarstwa na luzaku”.

Na co dzień realizuje się jako projektantka graficzna oraz artystka i lubi łączyć te doświadczenia, a w weekendy uczy sztuki. W niedalekiej przyszłość planuje tworzyć sztukę inspirowaną less waste oraz częściej uczestniczyć we wspólnych projektach.

„Mój pierwszy kontakt z Gliwicami rozpoczął się w momencie, w którym udało mi się znaleźć pracę na etat jako projektantka graficzna. Przyczyniło się to do uporządkowania moich spraw podczas pandemii, ponieważ lockdown skomplikował dążenie do moich wcześniejszych aspiracji. Gliwice dały mi możliwość rozwoju w zawodzie, a także poznałam tutaj wiele sympatycznych osób”.

Agata R
Author
EnglishGermanPolish