15 października 2022 – Phillip Bracken (Australia) KONCERT

Phillip_Bracken_Cechownia_Gliwice_koncert

 

Phillip Bracken (Australia)

 

PHILLIP BRACKEN to australijski wokalista, kompozytor, autor tekstów i gitarzysta, poruszający się muzycznie w obszarze alternatywnego soulu, indie roots, bluesa i folku.

Hipnotyzujący, pięknej barwy głos, urzekająca osobowość sceniczna oraz rytmiczna, wciągająca słuchacza muzyka. Porównywany jest za poruszające brzmienie gitary i ciepło głosu do takich artystów jak Ben Harper, Jeff Buckley, Nick Drake czy Josh Garrels, jednocześnie doceniany za własny styl i gwarancję dużej dawki niepowtarzalnych emocji. 

Każdy, kto miał już okazję posłuchać Brackena wie, jak wyjątkowy to artysta. W swojej muzyce swobodnie łączy folk, blues a nawet soul z najlepszymi tradycjami songwritingu. Na żywo jego muzyka brzmi wyśmienicie – energicznie i melancholijnie zarazem, a w towarzystwie zaproszonych muzyków piosenki Phillipa nabierają jeszcze większego kolorytu.” – Wojciech Żurek, www.e-splot.pl

 

PHILLIP BRACKEN bio

Urodzony w Gosford w Australii Phillip Bracken przeniósł się wraz z rodziną do Polski w 2013 roku. Na scenie muzycznej, jako autor własnych piosenek, Bracken pojawił się dopiero jako dwudziestokilkulatek i w 2008, mając 27 lat, wydał swoją pierwszą EP-kę ‘Everything Looks Better in Candlelight’. Jego muzyka spotkała się z większym odzewem w Europie, niż we własnej ojczyźnie, co zachęciło Australijczyka wraz z żoną Polką do przeprowadzki kilka lat później. Decyzja okazała się trafiona i po poznaniu polskiej ikony etno-jazzu – Jacka Mielcarka i jego muzycznych przyjaciół Bracken zaczął nagrywać: ‘The Opole Session’ (2012) i ‘Live at Radio Opole’ (2016). Nowe otoczenie dało mu możliwość koncertowania zarówno w Polsce, jak i w Europie, w tym w Portugalii, Niemczech i Holandii. Podczas pierwszej trasy po Polsce w 2014 roku supportował Marcelinę i Roberta Cichego, po czym odbył swoją pierwszą trasę po Czechach. Potem nastąpiły kolejne trasy koncertowe po Niemczech i Włoszech, gdzie już cyklicznie był zapraszany, aż do wybuchu pandemii w 2020 roku.

 W pandemicznym 2020 roku Bracken wydał swój debiutancki album ‘Wolf Ahead Tiger Behind’. Na płycie towarzyszy mu jego zespół: Mateusz Szemraj – gitara elektryczna, cymbały, banjo (Karolina Cicha i Spółka, Karolina Skrzyńska, Lomi Lomi), Denis Dubiella – gitara basowa (Hanimal) i Wojciech Lubertowicz – perkusja (Mosaik, Adam Strug, Masala Soundsystem). Dodatkowo w utworze tytułowym na gitarze zagrał Robert Cichy i Jacek Mielcarek w utworze ‘Push Me’.

W listopadzie 2021 na Raindance Film Festival w Londynie muzyka Australijczyka znalazła się jako część narracji w krótkim filmie Jaya Finocchiaro i Mycela Scheuera ‘Not Alone’. 

Ostatnio artysta pracował nad dwoma projektami. Latem 2021 kilka kameralnych koncertów solowych Brackena w Polsce zostało nagrane przez jego przyjaciela Grzegorza Gołębiowskiego. Całkowicie akustyczna, limitowana seria nagrań, jest planowana do wydania przez wytwórnię OKOUCHO Recordings. Ponadto Phillip współpracuje obecnie z włoską producentką i kompozytorką Silvią Furlani nad jej nadchodzącym albumem ‘Riptide’, który ma się ukazać w 2022 roku.

 

 

Organizator: GCNT Cechownia, Stowarzyszenie Nowa Cechownia

Patronat medialny: Dzisiaj w Gliwicach, Telewizja TVS

Decydując się na zakup biletu, akceptujesz Regulamin Uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Centrum Naukowo-Technologiczne CECHOWNIA, w tym zapisy o szczególnych środkach bezpieczeństwa w związku z pandemią COVID-19.

Agata R
Author