28 października 2022 – Rita Raga KONCERT #CechowniaFreshStage

rita-raga-koncert-cechownia

Rita Raga to wokalistka, producentka muzyczna, DJ, multiinstrumentalistka. Tworzy i wykonuje szeroko pojętą elektronikę z elementami etno i psychodelicznymi, wykorzystując wokal, gitarę i perkusjonalia na żywo.

 

Drzwi – 18.00

Koncert – 20.00

Wstęp wolny

 

Rita zaczynała swoją karierę jako wokalistka, autorka tekstów i gitarzystka w lokalnym zespole softrockowym. Uczyła się zarówno śpiewu klasycznego, jak i
współczesnego, baletu i polskich tańców ludowych, a także bengalskiego tańca ludowego i klasycznego indiańskiego odissi, będąc częścią indyjskiej grupy tanecznej Taal.

 

Rita wykonuje live performance oraz live DJ sety z wokalem, gitarą elektryczną, klawiszem i perkusjonaliami na żywo, a także sety DJskie w stylach psytrance na eventach w całej Polsce (np. Slot Art Festival, Egodrop, Kopalnia Guido), a także w Czechach i w Niemczech. Śpiewała również w Japonii.
Jej utwory ukazały się na licznych kompilacjach, notowane były na Beatport Charts, internetowych listach przebojów oraz w plebiscycie radiowej Czwórki.

W 2020 kilka jej numerów ukazało się na kompilacjach, a EPka zawierająca jej numer w remixach uznanych na świecie artystów sceny psychedelic chill wydana została nakładem jednego z najbardziej rozpoznawalnych labeli tego podgatunku – Altar Records z Kanady.

 

 W 2021 roku ukazały się jej nowe single psychill i psytrance, które spotkały się z pozytywnym przyjęciem.

Muzyka jest częścią stylu życia Rity, wraz z jogą i ajurwedą – wnosi do jej życia Światło, Miłość i Równowagę, którymi dzieli się z publicznością
podczas swoich występów oraz z uczniami poprzez praktykę.

 
Koncert w ramach cyklu #CechowniaFreshStage, którego misją jest promowanie nowych, młodych (niekoniecznie metryką), intrygujących projektów artystycznych.
 

Biorąc udział w wydarzeniu, akceptujesz REGULAMIN.

Organizatorzy: GCNT CECHOWNIA oraz Stowarzyszenie Nowa Cechownia

Patronat medialny: Dzisiaj w Gliwicach, Radio CCM, TVS

Agata R
Author