2 września 2022 – SHOW OFF FEST Gibbs | WaluśKraksaKryzys | Jakub Skorupa | Frank Leen

Show_Off_Gibbs_SKorupa_Frank_Leen_WlalusKraksaKryzys_Gliwice

SHOW OFF FEST, czyli muzyczny popis nowego pokolenia!

Zapraszamy na muzyczne pożegnanie wakacji. Wystąpią młodzi artyści podbijający Youtube i Spotify. Będzie też specjalna SOCJALZONE, czyli strefa wypoczynku i rozrywki z niespodziankami dla miłośników mediów społecznościowych.

 

Wydarzenie wystartuje o 19:00, bawimy się do 1:00. Imprezę rozkręcą artyści podbijający serwisy muzyczne jak YouTube i Spotify, gdzie ilość odtworzeń Gibbsa – jednego z zaproszonych muzyków – dorównuje zagranicznym artystom. Znacie ich też z największych polskich festiwali, jak Off Festival, Męskie Granie, Opener, Orange Warsaw, Pol’and’Rock.

 

Wstęp na wydarzenie będzie wolny.

 

Gwiazdy tegorocznej edycji Show OFF fest wymykają się prostemu definiowaniu stylu muzycznego, ale u większości pojawiają się elementy hip-hopu i elektroniki. Tego wieczoru usłyszycie też gitarowe brzmienie, szczere teksty i prawdziwy przekaz.

Jako pierwszy na scenie pojawi się Jakub Skorupa, reprezentujący gliwicką scenę muzyczną. Gitarzysta, autor tekstów, określany nadzieją polskiej alternatywy. Niektórzy z krytyków muzycznych widzą w nim następcę grupy Fisz Emade.

Drugi w kolejności wystąpi WaluśKraksaKryzys. Mówi się, że jego muzyka to samo życie. Sam swoją muzykę określa jako „poezję śpiewaną na petardzie”. WaluśKraksaKryzys pisze liryczne teksty i z ogromną energią przekazuje je publiczności.

Gitarzysta, wokalista, producent, który – jak sam mówi – ma nadzieję, że polubicie jego muzę, czyli Frank Leen! Muzyk dał poznać się publiczności jako artysta alternatywny, który inspiracji szuka zarówno w hip-hopie, jak i w melodyjnych balladach. Jego najnowszy singiel “Bombonierki” jest dostępny we wszystkich serwisach streamingowych.

Gwiazdą wieczoru będzie GIBBS – polski raper i producent muzyczny. Zadebiutował w 2012 roku. Publiczność kocha go za wychodzenie poza ramy rapu, nazywany jest „eksploratorem brzmień”. Jego twórczość dociera na szczyty list przebojów, a płyty zyskują miano złotych i platynowych.

Wieczór zakończymy w tanecznym nastroju z DJ-set Atavizm Collective.

 

Tego dnia nasze tereny zielone zmienią się w miasteczko festiwalowe z SOCIALZONE, gdzie można będzie nie tylko odpocząć i skorzystać ze strefy gastronomicznej. Miłośnicy socialmediów oszaleją – będzie kolorowo i instagramowo. Funzeum przygotuje na SHOW OFF najbardziej odjazdową fotościankę w mieście!

Show off, popisz się! Zrób zdjęcie, wrzuć je do Internetu z oznaczeniem #showoff, #showoffgliwice, #popisówka.

 

Na Show OFF Fest zapraszają Centrum Kultury Victoria, Miasto Gliwice i Cechownia.

 

Partnerzy: EMT Systems, PKM Gliwice, Funzeum, RCC, Qubus Hotel Gliwice

 

Patroni medialni: Dzisiaj w Gliwicach, Nowiny Gliwickie, Radio CCM, Rybnik dla Was, IKNW-iknurów.pl

 

Wskazówka dla tych, którzy na SHOW OFF przyjadą komunikacją miejską: przystanek Trynek Nowe Gliwice, linie: 8, 58; przystanek Gliwice Kopalniana, linie: 32, 669, 932, 41.

 

 
 
Agata R
Author