26 lutego 2022 – BCC NADAJE TON: Vasame KONCERT

Vasame_koncert_fado_Cechownia

Zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu BCC NADAJE TON, pod auspicjami Katowickiej Loży Business Centre Club.

Kinga Rataj to wybitna, jedyna w Polsce wykonawczyni muzyki fado, jedno z najciekawszych odkryć wokalnych w Polsce w ostatnich latach. Urszula Makosz specjalizuje się w muzyce żydowskiej, jest jedną z niewielu osób w Polsce wykonujących pieśni Żydów sefardyjskich.

Projekt „Vasame” łączy te dwa światy, opowiada o miłości z rejonów Półwyspu Iberyjskiego w języku portugalskim i ladino, ale nie tylko.. Pieśni wybrzmiewają również w języku greckim, hebrajskim, hiszpańskim i neapolitańskim. 

Nic nie opowiada tak pięknie i prawdziwie o miłości jak muzyka. Dzięki miłości muzyka jest piękniejsza, a piękna muzyka ubarwia uczucia. Tak jest na całym świecie. O miłości mówią dźwięki i pieśni, w różnych językach. Każda inaczej, ale każda pięknie. 
I właśnie o miłości, tej z różnych zakątków świata, w kilku językach opowiedzą w pierwszym wspólnym projekcie Kinga i Urszula.

 

Zespół wystąpi w składzie:

Urszula Makosz – śpiew

Kinga Rataj – śpiew

Piotr Domagała – gitara

Paweł Pierzchała – fortepian

Oleg Dyyak – akordeon, klarnet, duduk

Sławomir Berny – instrumenty perkusyjne

 

 

Organizator: GCNT Cechownia, Stowarzyszenie Nowa Cechownia
Mecenat: Katowicka Loża Business Centre Club

Decydując się na zakup biletu, akceptujesz Regulamin Uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Centrum Naukowo-Technologiczne CECHOWNIA, w tym zapisy o szczególnych środkach bezpieczeństwa w związku z pandemią COVID-19.

Agata R
Author