Anchey Nocon KONCERT #CechowniaFreshStage, support Sławek Krzanowski (Gliwicka Artnoc)

Anchey Nocon_koncert_Cechownia_Gliwice_Artnoc

“(Premierowy) album (Noconia) wypełnia muzyka elektro, z elementami synthpopu, klimatycznego downtempo i czarownego swing elektro. Wiem, że ten album wzbogaciłby katalog takich wydawniczych tuzów jak Ninja Tune, z podległą im Brainfeeder.
Muzyka zawarta na płycie jest dla mnie wizjonerska i to nie tylko dlatego, że twórca – Nocoń ma w sobie setki scenariuszy na przyszłość Ziemi, cywilizacji i nas samych. Wizjonerska, bowiem każdy dźwięk, fraza, melodia przynoszą konkretne obrazy.

 
Now The Grass Grows Through My Skin to dzieło niekonwencjonalne i bardzo świeże.
 
Andrzej Nocoń a.k.a Anchey Nocon układa swój muzyczny świat od wymyślenia swojego wzoru na dobrą kompozycję. W tej definicji niekoniecznie napotkamy układ: zwrotka, refren, zwrotka, przygrywka. Tutaj nie ma nawet grama czegoś komercyjnego, bo też nie o to w tym wszystkim chodzi.
Ale najważniejszym motywem zdobniczym tej muzyki jest przede wszystkim sam głos Noconia. Gdzieś pomiędzy królewskim altem a zmysłowym kontratenorem dzieją się rzeczy niezwykłe. Jego głos to instrument, który stawia w szacie muzycznej kropkę na przysłowiowym „i”.
Bardziej niż bardzo polecam.”
– Tomasz Wybranowski, wnet.fm
 
Wstęp free!

 

Drzwi 18.00
Start 20.00

 

Anchey Nocon to wokalista, autor tekstów i producent muzyczny z Jaworzna. Wcześniej znany ze współpracy z blunt razor, z którym wydał album “Szczebrzeszyn”, rozpoczął karierę solową albumem koncepcyjnym „Now The Grass Grows Through My Skin”, z którego materiał wykonuje na żywo razem z basistą zespołu blunt razor – Szymonem Golcem.
 
Jako support wystąpi Sławek Krzanowski.

“Sławek obecnie występuje solo, swoje gitarowe granie wspiera komputerem i syntezatorem. Muzyka i słowa tworzą niebanalne kompozycje. Chwytliwe refreny wcale nie deprecjonują ważkości tematów jakie porusza. Moim zdaniem jest to świetny materiał na przeboje, które zapadają w pamięć na długo.

Podobnie jak Rojek czy Kortez, Sławek ceni sobie szczerość, profesjonalizm, a zarazem skromność. Innymi słowy bycie sobą, naturalność i ochronę prywatności’. – Pan Winyl

 
Koncert w ramach cyklu #CechowniaFreshStage, którego misją jest promowanie nowych, młodych (niekoniecznie metryką), intrygujących projektów artystycznych.
 

Biorąc udział w wydarzeniu, akceptujesz REGULAMIN.

Organizatorzy: GCNT CECHOWNIA oraz Stowarzyszenie Nowa Cechownia

Patronat medialny: Dzisiaj w Gliwicach, Radio CCM, Telewizja TVS