Ragnar Olafsson (Islandia) KONCERT

Ragnar Ólafsson (Islandia / singer-songwriter) – koncert
support: Jaga Zawiślak
piątek, 27 sierpnia 2021, godz. 20.00
 
Ragnar Ólafsson (Islandia) na trasie w Polsce – promocja nowej płyty!
To wszechstronny muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor z Islandii. Jest członkiem-założycielem kilku zespołów, z którymi wydał kilkanaście albumów. Grał w tych kapelach bardzo różnorodne gatunki – od jazzu, przez muzykę operową, ludową, pop, rock aż po metal.
Najbardziej znaną z jego grup jest Árstíðir, z którymi wydał sześć albumów studyjnych (dwa dotarły do szczytu listy najpopularniejszych płyt na Islandii !) i koncertował w ponad 30 krajach! Ragnar jest też od niedawna w grupie Sólstafir, światowej gwieździe muzyki metalowej. Artysta napisał też muzykę do kilku filmów.
W 2016 Ragnar Ólafsson rozpoczął solowy projekt pod własnym nazwiskiem, pokazując kolejną stronę swojej twórczości. Tym razem to spokojne, nastrojowe granie w klimatach singer-songwriter, folk i country. Piosenki zostały zawarte na debiutanckiej płycie „Urges” (końcówka nakładu!) wydanej w 2016 roku przez polską oficynę Borówka Music. Krążek zebrał bardzo pozytywne recenzje w prasie muzycznej. W tym czasie Ragnar bardzo często odwiedzał nasz kraj. Zagrał u nas ponad 100 koncertów! Cały czas powiększa grono swoich fanów…
W sierpniu Ragnar Ólafsson przyleci do Polski na krótką trasę koncertową. Promować będzie swój drugi album „Miss” (wydany w czasie pandemii). Płytę promuje utwór „Southern Nights”, który miał światową premierę w radiowej Trójce.
Sprawdźcie tego Islandczyka na żywo! Czaruje!
 
Organizator / Opieka – Agencja Koncertowa Borówka Music
https://www.facebook.com/borowkamusic

Wstęp bezpłatny, obowiązkowa rejestracja – wyślij maila na info@cehownia-gliwice.pl

Ragnar Olafsson Cechownia koncert