CZAS NA FOLKLOR – AKSAK Balkan Trio KONCERT

Aksak_Balkan_Trio_koncert

AKSAK Balkan Trio to specjalny projekt trójki muzyków zespołu Čači Vorba, koncentrujący się wokół muzyki bałkańskiej, występujący dotychczas pod szyldem Čači Vorba Trio.

Popularyzatorzy wielobarwnych, etnicznych brzmień z Europy Południowo-Wschodniej wystąpią w Cechowni z kameralnym, nowym programem pełnym słonecznych dźwięków, melancholijnych nut z przedmieść Bukaresztu, zawadiackich piosenek z portowych dzielnic Salonik oraz ognistych cygańskich rytmów.

Wstęp – 35 zł
3 września (piątek), godz. 19.00

KONCERT to pierwsza odsłona tryptyku muzycznego CZAS NA FOLKOR.

Skład zespołu tworzą:
1. Masha Natanson – skrzypce, śpiew
2. Robert Brzozowski – kontrabas
3. Piotr Majczyna – bouzouki, mandola, gitara

O ZESPOLE:
“Jeden z najbardziej dynamicznych i najznakomitszych zespołów folkowych z Europy Wschodniej jaki od dawna słyszałem…”- Simon Broughton, Songlines (UK)
“W Polsce nikt tak wspaniale nie gra muzyki cygańskiej…” – Radiowe Centrum Kultury Ludowej, Polskie Radio.

Koncerty AKSAK Balkan Trio to:
– muzyka dla słuchaczy w szerokim przedziale wiekowym,
– atrakcyjny, różnorodny repertuar ukazujący bogactwo kulturowe Bałkanów,
– wirtuozeria i żywiołowość w wykonaniu czołowych muzyków polskiej sceny folk/word- music.

Decydując się na zakup biletu, akceptujesz Regulamin Uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych na terenie Centrum Naukowo-Technologiczne CECHOWNIA, w tym zapisy o szczególnych środkach bezpieczeństwa w związku z pandemią COVID-19

Organizator: Stowarzyszenie Nowa Cechownia
Partnerzy: Dom100, EMT-Systems

Patronat medialny: Dziennik Zachodni, Nasze Miasto

Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

Decydując się na zakup biletu, akceptujesz Regulamin Uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Centrum Naukowo-Technologiczne CECHOWNIA, w tym zapisy o szczególnych środkach bezpieczeństwa w związku z pandemią COVID-19.