BCC NADAJE TON: BalkanArtz + Arbuz Dust KONCERT

BalkanARtz_koncert_Cechownia_Gliwice

 

Zapraszamy na folkowy koncert z cyklu BCC NADAJE TON, pod auspicjami Katowickiej Loży Business Centre Club – podwójny koncert folkowych gości z Krakowa.

 
 

Balkan Artz to projekt inspirowany muzyką rumuńską, bałkańską, węgierską i cygańską. Powstał w 2015 roku z połączenia fascynacji i doświadczeń muzycznych Olgi Bartosiewicz (wokal), Nikolaya Nikolaeva (bas elektroakustyczny), Marcina Juliusa Szabó (gitara elektroakustyczna i elektryczna) i Adama Hliniaka (darbuka i buzuki). Nieco później do zespołu dołączyli Laurențiu Căliman (cajon, darbuka i tapan) i Michał Radmacher (klarnet i akordeon).

Podczas koncertów BalkanArtz elementy muzyki ludowej łączą się z rock’n’rollem; darbuka i cajon wchodzą w dialog z gitarą basową, akordeon rywalizuje z gitarą elektryczną, a obok żywiołowych utworów rumuńskich wybrzmiewają liryczne sevdalinki.

Drugi człon nazwy zespołu nawiązuje do węgierskiego słowa „Arc”, które oznacza „twarz” – i tak właśnie BalkanArtz, łącząc tradycyjne brzmienia z nowoczesnymi aranżacjami, ukazuje słuchaczom nową twarz muzyki bałkańskiej.

Próbka muzyki: https://youtu.be/ySJuzi9gNHk

 

Jako gość specjalny wystąpi zespół Arbuz Dust

Organizator: GCNT Cechownia, Stowarzyszenie Nowa Cechownia
Mecenat: Katowicka Loża Business Centre Club

Decydując się na zakup biletu, akceptujesz Regulamin Uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Centrum Naukowo-Technologiczne CECHOWNIA, w tym zapisy o szczególnych środkach bezpieczeństwa w związku z pandemią COVID-19.