Agata Karczewska KONCERT

Agata_Karczewska_Cechownia_Gliwice_koncert

 

Agata Karczewska to warszawska singer-songwriterka, tworząca muzykę z pogranicza amerykańskiego folku i country.

 

 

BILETY W CENIE 60 ZŁ

DRZWI – 16.00

KONCERT – 20.00

 

Jej styl, określany muzycznym minimalizmem, opiera się na charakterystycznym wokalu i ciepłym brzmieniu gitary akustycznej. Jest samoukiem, czerpiącym inspiracje z songwriterskich tradycji i uczącym się komponowania od swoich idoli, Elliotta Smitha czy Boba Dylana. Każda piosenka to oddzielna opowieść, skonstruowana wokół wspomnień, popkulturowych skojarzeń czy zasłyszanych historii.

Charakterystyczny, silny wokal i nonszalancki sposób śpiewania w połączeniu ze szczerymi emocjonalnymi tekstami dają mieszankę rzadko spotykaną na polskim rynku muzycznym.

29 marca 2019 r., Agata opublikowała swój debiutancki album, „I’m Not Good at Having Fun”. W 2020 r. została nominowana do nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku Blues. Otrzymała również Mateusza – specjalne wyróżnienie dla młodych artystów przyznawane przez radiową Trójkę. Uczestniczka projektu organizowanego przez Estradę Poznańską “Estrada w sieci: DUETY” w ramach, którego razem z Johnem Porterem, stworzyła utwór “No Way to Say Goodbye”. Kontynuacją ich współpracy był wydany w czerwcu 2023 r. album „On The Wrong Planet”, który został nominowany do Fryderyka w 2024 r.

W styczniu tego roku Agata zaprezentowała nowy singiel Dark Horse, wydany pod skrzydłami Anteny Krzyku. Utwór zapowiada nowe wydawnictwo, które pojawi się na rynku jesienią.

 

Organizatorzy: Gliwickie Centrum Naukowo-Technologiczne CECHOWNIA i Stowarzyszenie Nowa Cechownia

Patronat medialny: Dzisiaj w Gliwicach, Radio CCM

45

60

Agata R
Author