Knedlove KONCERT

Knedlove_koncert_Cechownia_Gliwice

Każdy koncert Elizy i Kacpra to wyjątkowa przygoda pełna muzycznych uniesień i absurdalnego poczucia
humoru, a ich piosenki to opowieści, w których niezwykle łatwo się zatracić. Tak będzie i tym razem,
dlatego zaplanujcie sobie wolny wieczór i przybywajcie tłumnie!

Kiedy? 10 lutego (piątek)

Drzwi: 16.00

Koncert: 20.00

Eliza Sicińska – wokal, banjolele, gitara akustyczna, pianino
Kacper Chmura – wokal, gitara akustyczna, gitara elektryczna

Zanim się poznali, wszystko było w porządku. Ona czarowała, wyśpiewując duszę w swoich lirycznych piosenkach, on zachwycał dzikimi solówkami i kompozycjami, które rozkładały na łopatki. Wiedzieli czego chcą. Wtedy nikt się nie spodziewał, że połączenie tych dwojga może tak namieszać… Teraz chcą jeszcze więcej. Bo mogą!

Duet działa prężnie od 2021 roku i ma na swoim koncie występy na festiwalach zarówno w Polsce, jak i za granicą, min. Blues Maraton w Augustowie, Valašský špalíček w Czechach, czy Planet Laugarvatn na Islandii.

“Czerpiemy z wielu źródeł: z soulu, folku, jazzu, bluesa; ale tak naprawdę po prostu gramy siebie. Nasze piosenki to opowieści, w których niezwykle łatwo się rozpłynąć. Płyńcie z nami!”

Eliza Sicińska – wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Wielokrotnie uznana najlepszą wokalistką podczas przeglądów muzycznych (m.in. Bluesroads, Blues nad Bobrem, Wielki Ogień). Z zespołem Hot Tamales reprezentowała Polskę na European Blues Challenge w 2017 roku. Zespół został Odkryciem Roku 2016 według kwartalnika Twój Blues. Jej teksty zostały dwukrotnie nagrodzone pierwszym miejscem podczas festiwalu Rawa Blues. W roku 2018 otrzymała stypendium European Blues Union, dzięki któremu wzięła udział w warsztatach Little Steven’s Blues School w Norwegii i miała okazję nagrywać w słynnym Juke Joint Studio w Notodden. W swoim dorobku ma dwa wydawnictwa płytowe („Hot Tamales” w 2016 i „Ornery Broad” w 2020). Lubi książki i tańczenie na barze w Cafe Szafe. Nie lubi oliwek i włosów wpadających do ust, kiedy śpiewa.
Kacper Chmura – gitarzysta i kompozytor. Gra doroczne koncerty z zespołem WIELKOLUD, więc ma dużo czasu na rozwijanie swoich pasji. Są nimi podróże, jazda na motorze, muzyka, jazda na rowerze, spędzanie wielu godzin na doskonaleniu warsztatu gitarowego, śpiew, gra w karty, oglądanie filmów z serii „Harry Potter”, gra na gitarze, jedzenie, ale nie koniecznie gotowanie, gra w bierki, dbanie o bliskich, szachy, wspinaczki górskie, granie na gitarze akustycznej, kupowanie butów, granie w Wild Wild West i Piąteczki, rozsiewanie dobrej energii, gra na gitarze elektrycznej, przede wszystkim D’Angelico, coraz
rzadziej Fender Stratocaster, ale w miarę to nauka. Z wykształcenia jest inżynierem, ale przyznaje się do tego tylko przed rodziną. Kształcił się w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie gitary.
Niezwykle wszechstronny muzyk o różnorodnych inspiracjach, który stworzył swój własny, charakterystyczny styl. Lubi oglądać zdjęcia gitar i jeść to, co gotuje Eliza. Nie lubi ryb i przegrywania w bierki.

KNEDLOVE zdobyło Nagrodę Specjalną Jury w konkursie Zimowe Ogrody w 2022 roku.

Support – Niebo jak Żuraw

Michał Skuza (Katowice / Gliwice),  muzyk folkowy, kompozytor, autor tekstów, a jednocześnie filolog angielski o specjalizacji literatura i kultura USA, miłośnik i tłumacz literatury i poezji amerykańskiej.

Występuje wraz z synem Błażejem, są uczestnikami wielu festiwali i koncertów o tematyce folkowej i bluesowej.

Laureaci III Nagrody Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona w 2022 roku.

“Niebo jak żuraw” jest projektem łączącym nurt tzw. krainy łagodności z folkiem, bluesem a nawet rockiem.

Ktoś, komu bliska jest muzyka z tego kręgu,  bez trudu skojarzy ‘Niebo jak żuraw’ z jedną z najbardziej znanych piosenek Wojtka Belona i Wolnej Grupy Bukowiny, jednakże wykonawcy proponują swobodne łączenie różnych gatunków, z folkiem i bluesem na czele.

W programie dominują utwory autorskie  /niektóre teksty zostały napisane w języku angielskim, aby lepiej oddać klimat amerykańskiego Południa, choć usłyszeć też można utwory z repertuaru innych  mistrzów gatunku, takich jak Bob Dylan, Neil Young, Pete Seeger czy Gregg Allman.

Na uwagę zasługuje fakt, iż będąc niespełna 16-latkiem, Błażej z powodzeniem gra na gitarze basowej, ale też na gitarze akustycznej, elektrycznej, cajonie i instrumentach perkusyjnych.

W skład zespołu wchodzą:

Michał Skuza – gitary, harmonijka, śpiew