South Silesian Brass Band KONCERT

South_Silesian_Brass_Band_koncert_Cechownia_Gliwice

South Silesian Brass Band to jedna z czołowych polskich formacji grających jazz tradycyjny. Przeniosą nas w czasy Louisa Armstronga, Billie Holiday czy Duke’a Ellingtona. Na ich koncertach trudno usiedzieć w miejscu!

Zespół koncertuje od niemal 50 lat i występował na różnych scenach Polski i Europy m.in. dał trzy koncerty na Zakopiańskiej Wiośnie Jazzowej, wchodzącej w skład V edycji United Europe Jazz Festival. Nie sposób chyba wymienić ilości koncertów i miejsc, w których zespół grał przez te wszystkie lat. Było też sporo nagród i wyróżnień, m.in. nagroda Prezydenta Miasta Rybnika za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2014r.

Skład zespołu:

Elżbieta Skrzymowska – śpiew i skrzypce

Adam Abrahamczyk – śpiew i trąbka

Sebastian Wieczorek – puzon

Daniel Bober – saksofon tenorowy i sopranowy

Adam Dzierżęga – piano

Piotr Rożankowski – bass

Marian Siwicki – banjo

Łukasz Walczek – perkusja

Organizatorzy: Gliwickie Centrum Naukowo-Technologiczne CECHOWNIA i Stowarzyszenie Nowa Cechownia

Patronat medialny: Dzisiaj w Gliwicach, Radio CCM, Telewizja TVS