W SAM RAZ – Szemrane Piosenki KONCERT

W_SAM_RAZ_koncert_Gliwice_Cechownia

„Szemrane piosenki” to piosenki z ulic Warszawy, Lwowa i Odessy, opowiadające historie podejrzanych typów, bandytów i chuliganów tak zwanych „Apaszy”.

W programie koncertu usłyszycie Państwo dawne, przedwojenne piosenki, takie jak: „Chodź na Pragę”, „Bal na Gnojnej”, ”Hanko”, „Murka”, „Chłopcy źli” „Ballada o pannie Franciszce” i wiele innych z tamtych lat.

Kiedy? 27 stycznia (piątek)

Drzwi: 16.00

Koncert: 20.00

Zespół „W sam raz” powstał w czasie pandemii w marcu 2021 roku. W swojej krótkiej historii zespół zagrał na festiwalach: Summer Arena Gliwice, VinylFest Chorzów i XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Folkloru Miejskiego w Wolborzu, gdzie muzycy zdobyli wyróżnienie i nagrodę za DEBIUT.

W czerwcu 2022 roku zespół wystąpił w programie “Pokój na poddaszu” TVP3 Katowice.

W SAM RAZ to gliwiccy muzycy:

• Jarosław Spałek – kornet, śpiew (muzyk i pedagog PSM, muzyk sesyjny, znany również z koncertów z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej – Zbigniew Wodecki, Krzysztof Krawczyk, Justyna Steczkowska, Kukla Band i wielu innych),
  • Tadeusz Strassberger – akordeon, śpiew (muzyk i pedagog MDK, występuje także w zespołach folkowych – Kapela Biesiada)
  • Piotr Rożankowski – kontrabas (muzyk grający w zespołach Kulisz Trio, South Silesian Brass Band).

Patronat medialny: Dzisiaj w Gliwicach, TVS