The Lemon Lovers (POR) KONCERT

The_Lemon_Lovers_koncert_Cechownia_Gliwice

The Lemon Lovers to portugalski fenomen, którego debiutancki album miksował Brian Lucey w kultowym Magic Garden Studios w Los Angeles – odpowiedzialny za sukces takich zespołów jak Arctic Monkeys, The Black Keys, The Arcs czy Chet Faker. Gatunkowo to rock alternatywny, chociaż w ich muzyce miesza się klasyczny, vintage’owy vibe i indie-rockowy pazur. Zespół znany jest z występów na festiwalach w całej Europie. Światowy poziom prosto z gorącej Portugalii!

The Lemon Lovers pochodzą z Porto. Na żywo zaczęli występować w 2013 roku, kiedy na rynku była już dostępna ich pierwsza EPka. Już dwa lata później mieli tyle własnego materiału, że starczyło na debiutancką płytę („Loud, Sexy and Rude”, 2015) i rok później kolejną – „Watching the Dancers”. Na początku skupiali się na rynku portugalskim i hiszpańskim, ale w miarę upływu czasu jeździli już hen, daleko –zapuszczając się także w rejony środkowo- i wschodnioeuropejskie. Bo Lemon Lovers hołdują zasadzie: grać, grać i jeszcze raz grać. I to przynosi świetne efekty – odzew publiczności wszędzie gdzie się pojawią jest doprawdy imponujący!

Do Polski zawitają promować swój najnowszy, genialny indie-rockowy album „Pretend that I care”. Zagrają w imponującym, 6-osobowym składzie, choć rdzeń zespołu tworzą João Pedro Silva i Victor Butuc.

W 2015 i 2016 roku, podczas trasy “The 55 Bus Tour” i “Lost in  Viségrad Tour” zagrali na ponad 40 scenach w 12 krajach, wszystko to w niecałe 2 miesiące.

Podczas swojej trzeciej europejskiej trasy w 2017 r. zagrali 30 koncertów, m.in. w Hiszpanii, Francji, Włoszech, Francji, Austrii, Polsce i Czechach.

Wydany w 2018 roku singiel “Half Blind” osiągnął ponad 100.000 wyświetleń na platformie YouTube.

Ich muzyka z pewnością przypadnie do gustu fanom alternatywnych, indie-rockowych brzmień. Wokal João Pedro Silvy często porównywany jest Alexa Turnera z The Artctic Monkeys. To będzie wyjątkowy koncert! Serdecznie zapraszamy.

Patronat medialny: Dzisiaj w Gliwicach, TVS