Otwarcie wystawy autografów – Marek Węgorzewski

Autografy_Marek_Wegorzewski_wystawa_Cechownia_Gliwice

Otwarcie wystawy autografów. 32-letnia kolekcja sygnatur sław.

 

19 stycznia o godz. 19.00 zapraszamy na otwarcie wystawy „AUTOGRAFY” przedstawiającej najważniejszą część 32-letniej kolekcji podpisów sław, sportowców, aktorów, muzyków oraz ludzi nauki, polityki i biznesu z całego świata.

 

Ponad 500 najcenniejszych i najbardziej prestiżowych autografów zbieranych przez Marka Węgorzewskiego z Knurowa będzie można zobaczyć w galerii na II piętrze gliwickiej Cechowni. Podczas wydarzenia Pan Marek opowie o tym, co zapoczątkowało pomysł wystawy oraz jakie historie towarzyszą zdobyciu najciekawszych spośród 40 000 autografów, które ma w swojej kolekcji.

 

Pierwszy autograf otrzymał od piłkarza Jana Furtoka, 12 lutego 1992. Miał wtedy 9 lat. Od tamtej pory zbierał podpisy piłkarzy, pod koniec lat dziewięćdziesiątych w kolekcji pojawiły się autografy sportowców innych dyscyplin, a także polityków, aktorów, muzyków, dziennikarzy, noblistów czy osób powszechnie znanych.

 

Najcenniejszy w kolekcji jest autograf Jana Pawła II. Są też inne podpisy od takich osób, jak: Kirk Douglas, Donald Trump, Sean Connery, Daniel Craig, Woody Allen, Antonio Banderas, czy bohaterowie serialu Dynastia Joan Collins i John Forsythe. Jest też muzyk Iggy Pop, pisarz Dan Brown, kardynał Joseph Ratzinger, czyli późniejszy papież Benedykt XVI, Pele, Roger Moore czy Mirosław Hermaszewski.

 

Marek Węgorzewski nie kupuje i nie wymienia autografów, co powoduje, że wszystkie, które znalazły się w kolekcji, zostały zebrane osobiście, bądź korespondencyjnie. To pasjonujące hobby, które wymaga cierpliwości, systematyczności i nakładów finansowych, ale daje wiele satysfakcji.

 

“Dokumentuję czasy, w których żyjemy” – tak mówi o sobie, swojej pasji Pan Marek. Każdy podpis kryje za sobą fascynującą historię. Czasem jest to niesamowity zbieg okoliczności, a czasem spryt i wyczucie dobrego momentu, a nawet dyplomacja i specjalne zabiegi. Jakie? Dowiecie się Państwo na spotkaniu w Cechowni. Zapraszamy!

 

Wernisaż odbędzie się w holu na I piętrze o godz. 19:00.

Wstęp wolny.

 

O godz. 20:00 zapraszamy na koncert Macieja Lipiny w Restauracji Cechownia. Bilety na: https://cechownia-gliwice.pl/wydarzenia/maciej-lipina-solo-koncert/

 

 

Biorąc udział w wydarzeniu, akceptujesz REGULAMIN.

Organizatorzy: GCNT CECHOWNIA, Stowarzyszenie Nowa Cechownia

Patronat medialny: Dzisiaj w Gliwicach, Radio CCM

Agata R
Author