Historia Cechowni

1901

GLEIWITZER GRUBE

Rozpoczącie budowy kopalni węgla kamiennego.

1911

PIERWSZY SZYB

Wraz z drążeniem szybów rozpoczęła się budowa najbardziej charakterystycznych budynków kopalni - ogromnej cechowni z łaźnią, maszynowni i kotłowni. Projektantami byli twórcy katowickiego Giszowca i Nikiszowca - Emil i Georg Zillmannowie.

foto_historia.png_33

1945

KWK GLIWICE

Zmiana nazwy kopalni.

KONIEC KOPALNI

Po II wojnie światowej kopalnia Gliwice pracowała jeszcze przez ponad półwiecze – została zamknięta w 2000 roku.

REWITALIZACJA

Kopalnia Gliwice miała sporo szczęścia, kilka lat po tym, jak spod ziemi wyjechała ostatnia tona węgla, rozpoczął się 1 etap rewitalizacji obejmującej piętnastohektarowy teren.

GLIWICKA WYŻSZA SZKOŁA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

W latach 2005 - 2017 na terenie Cechowni  mieściła się szkoła wyższa o profilu ekonomiczno-humanistycznym.

foto_historia123

EMT-SYSTEMS

Cechownia została siedzibą największego w Polsce ośrodka szkoleń technicznych. Mieści się tu 40 specjalistycznych laboratoriów wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt i maszyny przemysłowe.

CECHOWNIA

Po wielu zawirowaniach budynek Cechowni odrodził się na nowo. To miejsce z duszą, z duchem, którego chcemy uwolnić i napisać zupełnie nową historię. Cechownia to atrakcyjna przestrzeń eventowa i miejsce rozwoju firm technologicznych. Twórz jej przyszłość razem z nami.

historia7

TWÓRZ PRZYSZŁOŚĆ CECHOWNI RAZEM Z NAMI