Wojciech Musiał WIECZÓR AUTORSKI

Wojciech_Musial_wiczor_autorski_Cechownia_Gliwice

Wojciech Musiał to autor trzech tomików wierszy, zwycięzca konkursu poezji własnej na wieczorku poetyckim organizowanym przez gliwicką fundację Cała Naprzód, gość Stacji Artystycznej Rynek podczas “Wieczoru Nowych Twórców”, gość audycji “Dobrostan” w radiu Zamek Nadaje i głos czytający wiersze w tymże radiu.

Start 19.00

Wojciech Musiał to byt, któremu ludzie na przestrzeni lat nadawali różne przydomki, w sumie tylko po to, by mogli pojąć, z kim / czym mają do czynienia. Jeżeli chodzi o poezję – to potrzeba serca, bynajmniej nie wynikająca z oczytania i chęci zabłyśnięcia w gronie ludzi, którzy czują podniecenie na widok samych siebie w lustrze.

Wiersze Wojtka ukazują świat oczyma autora w sposób bezkompromisowy i zdecydowanie bez gryzienia się w język. Pejzaż bólu i piękna, każdej emocji aż do miłości.

Wieczór poprowadzi Bartłomiej Kozłowski – gliwiczanin, obserwator kultury, stały bywalec wydarzeń i miejsc związanych ze sztuką. Wielbiciel i przyjaciel lokalnych artystów. Człowiek wielu zainteresowań – fan muzyki jazzowej, sztuki plakatu oraz koszykówki. Członek Stowarzyszenia Cała Naprzód. Od 2015 r. związany ze Stowarzyszeniem na rzecz Rozwoju Kultury Melina, w którym angażuje się w projekty kulturalne, m.in. ArtNoc – gliwicką noc otwartych galerii, G.PART – gliwicki przegląd artystyczny, a także prowadzi działalność kuratorską. Dzięki jego zaangażowaniu i niebywałej pasji powstały m.in. wystawy: Jakub Zasada – Wystawa Plakatów (styczeń 2022) Szpilki – Tygodnik Satyryczny(marzec/kwiecień 2021), Filip Ciślak – Wystawa kaligrafii i plakatu (listopad/grudzień 2020), 12 Plakatów Wielkich Mistrzów (październik 2020), Artur Szczyrbowski – The Biut (marzec 2020), Joanna Ambroz – Plakat Społeczny oraz kilka obrażających osoby radykalne (listopad/grudzień 2019), TY i JA – wystawa miesięcznika. (wrzesień/październik 2019), Kaja Renkas – Plakaty (czerwiec 2019), Monika Starowicz – Kobiety (czerwiec 2018), Stefan Lechwar – Stefan na Melinie (czerwiec 2016).

Organizatorzy: GCNT Cechownia, stowarzyszenie Nowa Cechownia