K-essence KONCERT

K-Essence_Cechownia_Gliwice_koncert

“K-ESSENCE to niesamowita sceniczna energia, ale także dekadencja i melancholia, które spotykają się w jednej eksplozji pięknych nut. W słowach Bartka jest prawda dotykająca głęboko aktualnych tematów tabu, tematów bliskich ludziom – tożsamości płciowej, kryzysu relacji, uzależnień, czy samobójstw.”

 

 

BILETY W CENIE 40 ZŁ

DRZWI – 16.00

KONCERT – 20.00

 

 

 
“Kiedy zespół jest na scenie, to trudno o bardziej zróżnicowany zestaw emocji. Muzyka K-ESSENCE to jeden z najdojrzalszych przykładów sztuki pisania piosenek ostatnich lat w tym rejonie świata. To muzyka, która poruszy fanów największych poetów a zarazem rebeliantów rocka – Bowiego, Lou Reeda, Cave’a, Pj Harvey i bardziej współczesnyc hklasyków jak Sharon Van Etten czy Lany Del Ray. To prawdziwa muzyka zranionej i wściekłej duszy.”
– Krzysztof Teodorowicz

 

Człowiekiem, który stoi za K-ESSENCE jest Bartosz Księżyk, wokalista, muzyk i producent. Debiut K-essence Prince of Pawns został wydany w 2014 nakładem Requiem Records i w całości crowdfundowany na Megatotal.pl.

Klip do singla Prince of Pawns otrzymał nagrodę za Najlepszy Wideoklip na Dniu Filmowca 2014. Płyta zebrała bardzo pozytywne recenzje, a krytycy chwalili Księżyka za “[…]wszechstronność” i “[…] zdolność pisania piosenek w klasycznym stylu”.

W październiku 2015 K-essence dało pamiętny koncert na festiwalu producentów muzycznych Soundedit, gdzie zagrali nową płytę We Prefer the Night. Krążek, na którym wystąpił m.in. Kwartet Altra Volta został wydany przez Alchera Visions, a interaktywny teledysk do singla Dangerous Man gościł na playlistach niemieckiej Vivy i MTV. Płyta zebrała sporo entuzjastycznych recenzji w mediach niemieckich (Westzeit, OxFanzine, Polyprisma) i polskich (Dziennik Gazeta Prawna, Gazeta Wyborcza, FuckYouHipsters). We Prefer the Night grane było w niemieckich radiostacjach, zostało Albumem Tygodnia w Radio Hertz, a Dangerous Man był Piosenką Tygodnia w portalu Negative White.

W 2018 K-essence wypuszcza wideo do drugiego singla z tej płyty This Party Isn’t Over, zrealizowanego w Kalifornii i Arizonie. W lutym 2019 Kayax wydaje singiel K-essence “Bengal Tiger”, artysta gra serię koncertów w Niemczech i Austrii przed Ian Paice &Purperndicular. K-ESSENCE kończy rok fantastycznym występem na żywo w Mam Talent. Od ogłoszenia lockdownu artysta co czwartek gra na żywo i rozmawia ze swoimi fanami na facebooku w swoim programie LiveFromStudio, gdzie 30. lipca premierę ma też najnowsza płyta UNISON, która została wybrana m.in. Płytą Tygodnia w Radio Bielelfeld.W grudniu 2020 ukazuje się kolejna płyta Essential Covers. Nagrana na żywo i sfilmowana w ChCK, płyta zawiera 9 coverów (m.in. Marylin Manson, Lana Del Rey, Billie Eilish, Pj Harvey, Sharon Van Etten, T.Rex, David Bowie), które w istotny sposób towarzyszyły artystom w czasie nagrywania Unison.

2022 rok przynosi premierę świetnie przyjętego przez stacje radiowe (357, PR Katowice, Kraków, Poznań, Kalisz) singla Opium, promowanego na trasie koncertowej Jaka Wiosna? zwieńczonej koncertami na Męskim Graniu.

2023 K-ESSENCE otwiera premierą singla Acapulco nagranego ze Swiernalisem. Zespół pracuje nad nowym materiałem.

Agata R
Author