W ŚWIETLE SZABASOWYCH ŚWIEC Agnieszka Bielanik-Witomska / NEGEV KONCERT WYPRZEDANY

Agnieszka_Bielanik_Witomska_Negev_koncert_Gliwice_Cechownia

„W wypełnionej po brzegi Sali, z pomocą muzyki zespół NEGEV ożywił świat żydowskich miasteczek. Świat chasydów tańczących ku chwale Pana, rabinów pochylonych nad Talmudem, kóz przypiętych do płotów. Miejsc, gdzie w drewnianych bożnicach słychać było dźwięki modlitw, w sobotę w oknach paliły się świece, a na grobach zamiast kwiatów kładziono kamienie.” („Przegląd”, 28.11.2013)

 

Zespół NEGEV powstał w 2008 roku z inspiracji klimatem i urokiem muzyki żydowskiej. NEGEV łączy wyjątkową muzykalność, pasję i sceniczne doświadczenie.
Wokalistką zespołu jest Agnieszka Bielanik-Witomska, piosenkarka przez wiele lat koncertująca w kraju i za granicą z Kabaretem „Pod Egidą” Jana Pietrzaka, a także artystka śląskich teatrów muzycznych – w Gliwicach i w Chorzowie. Na scenie towarzyszą jej: skrzypek Bartłomiej Balcerzak oraz gitarzystka Katarzyna Kupiec.

Zespół nawiązuje doskonały kontakt z publicznością – prowadząc z nią swoisty dialog porywa do wspólnego śpiewu, a nawet tańca.
Koncerty Zespołu niosą sporą dawkę pozytywnej energii i każdorazowo spotykają się z dużym aplauzem publiczności, a także uznaniem krytyki.

Bogaty repertuar koncertu łączy tradycyjne pieśni żydowskie, instrumentalne melodie klezmerskie, pieśni z musicalu „Skrzypek na dachu” oraz piosenki nawiązujące do kultury żydowskiej, jak „Miasteczko Bełz”, „Rebeka”, „Bubliczki”.

Zespół Negev tworzy trio:
Agnieszka Bielanik-Witomska – śpiew
Bartłomiej Balcerzak – skrzypce
Katarzyna Kupiec – gitara

 

Biorąc udział w wydarzeniu, akceptujesz REGULAMIN.

Organizatorzy: GCNT CECHOWNIA oraz Stowarzyszenie Nowa Cechownia

Patronat medialny: Dzisiaj w Gliwicach, Radio CCM

Agata R
Author