Karo Glazer KONCERT WYPRZEDANY

Karo_Glazer_koncert_Gliwice_Cechownia

KARO GLAZER jest wokalistką, kompozytorką i producentką muzyczną w  jednej osobie. Obdarzona jest aż czterooktawową skalą głosu, co pozwala jej z dużą lekkością wykonywać utwory praktycznie w każdym stylu. Jest wirtuozerką głosu w każdym tego słowa znaczeniu.

Jej charyzma i ekspresja głosu nie pozwalają o sobie zapomnieć, podnosząc publiczność z miejsc, czemu artystka zawdzięcza swój przydomek “Lady Dynamite”. Porównywana jest do Janis Joplin, Arethy Franklin oraz Urszuli Dudziak. Koncertowała na najsłynniejszych scenach muzycznych począwszy od nowojorskiego 55 Bar, poprzez londyński West End, a skończywszy na wielkich festiwalach takich jak m.in. Open’er Festival czy Jazz Baltica. Pracowała przy międzynarodowych projektach muzycznych od Los Angeles po Londyn i Monachium. Autorka ponad 300 kompozycji. Na swoim koncie ma dwa solowe albumy wydane w Polsce jak i za granicą. Właśnie wyruszyła w kameralną trasę koncertową, prezentując niepublikowane jeszcze nigdzie utwory, który znajdą się na jej trzecim solowym albumie.

W 2022r. wraz z Warner Music Polska ponownie wprowadziła na polskie parkiety “Party”, nową wersję legendarnego utworu Oddziału Zamkniętego, a w lutym 2023 jej autorski singiel “Stronger” podbił serca kobiet, zapowiadając nadchodzącą płytę artystki. Również od 30 czerwca tego roku na scenach polskich teatrów możemy oglądać pierwszy spektakl poświęcony w pełni życiu i twórczości Wisławy Szymborskiej z Grażyną Szapołowską w roli głównej, do którego całą muzykę napisała i zaśpiewała Karo Glazer, za co zdobyła znakomite recenzje wśród krytyków muzycznych i radiowych.

Karo jest również wielokrotną laureatka międzynarodowych konkursów i festiwali w tym przede wszystkim zwyciężczyni International Songwriting Competition w Nashville, najważniejszego konkursu dla autorów piosenek na świecie, w którym jej talent został dostrzeżony przez światowych twórców takich jak Tom Waits, Dua Lipa oraz członkowie grupy Coldplay. Jest wielokrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

W trakcie swojej kariery blisko współpracowała m.in. z takimi światowymi gwiazdami jak: Lars Danielsson, Mike Stern, Richard Bona oraz producentami muzycznymi, wielokrotnymi laureatami nagrody Grammy, Martinem Waltersem oraz Larrym Kleinem.  W Polsce współpracowała m.in. ze Zbigniewem Zamachowskim, Janem Peszkiem, Krzysztofem Jaryczewskim, Andrzejem Krzywym, Marcinem Wyrostkiem, Józefem Skrzekiem czy Jurkiem Owsiakiem.

Rzeczpospolita po wydaniu jej ostatniej płyty “Crossings Project” oświadczyła:

Tak narodziła się nowa nadzieja polskiej wokalistyki. Nazywa się Karo Glazer i warto się tym nazwiskiem pochwalić w towarzystwie. Nie słuchaliście? Posłuchajcie koniecznie. To nasz najlepszy, rozśpiewany atut eksportowy.

Patronat medialny: Dzisiaj w Gliwicach, Radio CCM