Od klasycyzmu do współczesności – recital ANNY WOLAK

Anna_Wolak_Artnoc_Cechownia_Gliwice_koncert

“Od klasycyzmu do współczesności” to niezwykły wieczór muzyczny, który organizujemy 7 października w ramach gliwickiej ArtNocy. Anna Wolak, utalentowana śpiewaczka, z urodzenia gliwiczanka, zabierze nas w podróż przez historię muzyki operowej.

 

Na scenie usłyszymy utwory takich mistrzów jak Antonín Dvořák, Giacomo Puccini i Karol Szymanowski. Anna Wolak, swoim niezwykłym głosem i artystyczną interpretacją, przeniesie nas do świata dźwięków, emocji i piękna opery.

Klimatyczne tło dla głosu Pani Ani stworzy na fortepianie Anna Sułkowska. Dodatkowym smaczkiem będzie gościnny występ Tomasza Knebela, grającego na trąbce.

Anna Wolak – absolwentka Śpiewu Solowego Uniwersytetu w Ostrawie, z wyróżnieniem ukończyła także Uniwersytet Śląski w Katowicach na Wydziale Artystycznym – Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej – Śpiew, Muzykoterapia i Rytmika. 
Obecnie można jej posłuchać w Operze Antonína Dvořáka w Ostrawie oraz w Praskiej Operze Narodowej. Od dziewięciu lat jest również dyrygentem Chóru Mniejszości Niemieckiej „Heimat” z Ostropy.

To wydarzenie to nie tylko koncert, to podróż przez różne epoki muzyczne i ich niezwykłe brzmienia. Szykuje się wieczór pełen emocji, pasji i talentu artystycznego. Nie przegapcie takiej okazji!

 

Startujemy o godz. 18:00. Wstęp wolny.

O
 
Agata R
Author