Jozef Van Wissem (HOL) KONCERT

Jozef_van_Wissem_koncert_Cechownia_Gliwice

Jozef van Wissem, holenderski wyzwoliciel lutni, zyskał sławę dzięki współpracy z reżyserem Jimem Jarmuschem. Jego soundtrack do opowieści o zakochanych wampirach (Tylko Kochankowie Przeżyją) szybko zyskał przychylne recenzje krytyków i uwielbienie fanów.

 

BILETY: 80 zł

KONCERT: 13 maja, godz. 20:00
 
 
„Jozef van Wissem jest jednocześnie awangardowym kompozytorem i
barokowym lutnistą; nieobce mu pojęcie dychotomii.” – The New York Times
 
 

Muzyka van Wissema intensywnie działa na słuchaczy; jest hipnotyzująca, czysta i minimalistyczna, tworzy niezwykłą, transcendentną atmosferę.
Artysta nieprzerwanie jeździ po świecie, koncertując w klubach, ale i na festiwalach takich, jak All Tomorrow’s Parties czy Primavera Sound. Van Wissem studiował w Nowym Jorku, gdzie obecnie mieszka, a także wykłada przedmiot o interesującej nazwie „Wyzwolenie lutni”. Angażuje się również w rozmaite projekty, choćby skomponowanie „soundtracku” do obrazu „Ambasadorowie” Hansa Holbeina (zlecone przez National Gallery w
Londynie), czy nagranie kilku kompozycji do gry Sims Medieval.

W 2013 muzyk został doceniony na festiwalu w Cannes, zdobywając nagrodę za soundtrack do filmu Jima Jarmuscha „Tylko kochankowie przeżyją”.
Nagrywał także z Tildą Swinton i Zolą Jesus.

Każdy jego koncert to wyjątkowe doświadczenie; te mroczne, hipnotyczne kompozycje na stworzonej specjalnie dla artysty wyjątkowej, czarnej lutni po prostu trzeba usłyszeć.

Biorąc udział w wydarzeniu, akceptujesz REGULAMIN.

Organizatorzy: GCNT CECHOWNIA oraz Stowarzyszenie Nowa Cechownia

Patronat medialny: Dzisiaj w Gliwicach, TVS

Agata R
Author