Mr. Zoob + L4 KONCERT

MrZoob_koncert_Gliwice_Cechownia

Czy jest tu ktoś, kto nigdy nie bawił się przy “Mój jest ten kawałek podłogi”? Zakładamy, że nie 🙂 Piosenka ta zapewniła panom z Mr. Zoob pomnik trwalszy niż ze spiżu. Zespół gra od ponad 30 lat i stale przyciąga tłumy wielopokoleniowej publiczności dzięki ogromnej energii na scenie i wciąż aktualnym tekstom.

Czy wiedzieliście, że nazwa “Mr. Zoob” odczytywana jest jako zakamuflowana wersja “Pan z UB”, która odnosi się do działającego w PRL Urzędu Bezpieczeństwa?

Formacja powstała w Koszalinie w 1983 roku. Po wydaniu debiutanckiej płyty “To tylko ja” (poprzedzonej singlami “Yeti” i “Tylko jeden krok”) i licznych występach (m.in. FAMA, festiwal w Jarocinie) zespół się rozpadł. Do reaktywacji doszło w 1993 roku.

W 2020 i 2021 roku zespół wydał single “Dotykaj mnie” i “Tylko nie płacz”.

Skład:

Zespół L4
Na debiutancki album L4 musieliśmy czekać bardzo długie lata.
W 2018 roku zespół powrócił. Dwóch muzyków – perkusista Waldemar Pękala i klawiszowiec Zbigniew Miara postanowili przypomnieć się pod starym szyldem, dobrali nowych muzyków i w 2021 nagrali album, który ujrzał światło dzienne w tym roku. Do promocji albumu wybrali dwa kawałki. Pierwszym z nich była oczywiście „Super para”, nagrana ponownie już z udziałem nowego wokalisty, drugą kawałek „Podwórko”.
Płytę zespół nagrał w nowym składzie, ale energia i umiejętność tworzenia dobrych, chwytliwych utworów pozostały.

Skład zespołu:
Łukasz Samburski – wokal
Waldemar Pękala – perkusja
Zbigniew Miara – klawisze
Adam Sowa – gitara
Tomasz Botko – gitara
Radek Bernstock – bas

Organizatorzy: Gliwickie Centrum Naukowo-Technologiczne CECHOWNIA i Stowarzyszenie Nowa Cechownia

Patronat medialny: Dzisiaj w Gliwicach, Telewizja TVS