Piotr Domagała Trio KONCERT

Piotr_Domagala_koncert_Cechownia_Gliwice

Piotr Domagała Trio przedstawia muzykę gitarową pełną pasji i energii. Wirtuozeria, błyskotliwe improwizacje i oryginalne kompozycje lidera tworzą świat muzyki inspirujący wyobraźnię słuchaczy.

Folkowo-jazzowa uczta

Piotr Domagała Trio w dojrzały sposób eksperymentuje w obrębie muzycznych doświadczeń z najróżniejszymi stylami. W tyglu kulturowym współczesności folk słowiański przeżywa renesans w najróżniejszych formach, jednak jazzowa propozycja Piotr Domagała Trio to niespotykana uczta dla uszu słuchaczy. Nawet dla tych, którzy nie odnajdują przyjemności w słuchaniu muzyki ludowej. Chociaż pobrzmiewa ona dalekim echem, to jednak bogactwo dźwięków w
sposób charakterystyczny dla nowoczesnego świata otacza naszą świadomość.

Autorskie utwory Piotra Domagały oparte są na melodyce inspirowanej między innymi folklorem słowiańskim, ale osadzone w niekonwencjonalnym podejściu do instrumentów, wykorzystującym potężne spektrum brzmień oraz możliwości artykulacyjnych.

„Sądzę, że gitarzyści będą zachwyceni tą płytą, bo jest to płyta (Pnącza) bardzo „gitarowa”, eksponująca szlachetne brzmienie różnych instrumentów z tej rodziny. Akustyczny efekt przesuwanych palców po gryfie tu w ogóle nie przeszkadza, ba ma wręcz swoisty urok. Piotr Domagała wyjątkowo dobrze potrafi wykorzystać wszystkie swoje gitary”.

JAZZ FORUM 4-5/2013 Ryszard Borowski

Piotr Domagała – gitarzysta jazzowy, twórca oryginalnych projektów muzycznych z pogranicza jazzu, muzyki współczesnej oraz folku, laureat mistrzowskich konkursów gitarowych. W swoim dorobku ma pięć autorskich płyt wysoko ocenionych przez publiczność i krytykę. Swoją muzykę prezentował na wielu europejskich (Niemcy, Wielka Brytania, Austria,Słowacja, Francja) i polskich scenach muzycznych.

Debiutował nagraniem swojego kwartetu Szy-Szy Kaan Jazz Group „Intime”(2005), później ukazały się płyty „Slavonic Tales”(2009) oraz„Pnącza”(2013), nagrane z Adamem Kawończykiem i Sławkiem Bernym. W2016 roku wspólnie ze światowej sławy Kwartetem Śląskim (laureaci Gramophone Classical Music Awards) zrealizował awangardowy projekt „Chowańce”. Z kolei w 2019 roku w wiedeńskim wydawnictwie SessionWorkRec.com ukazała się płyta międzynarodowego projektu „Ahandful of AccepDance” – Wesely / Domagała/ Schiffer/ Dyyak/ Hupfauf.

Jako gitarzysta współpracował z gigantami jazzowej sceny muzycznej – m.in.wziął udział w światowej premierze projektu Pat Metheny & NOSPR (2019). Koncertował z amerykańską wokalistką Marguerite Juenemann (Grammy Award Nominee), bluesmanką Caren Caroll, niemieckim improwizatorem Richardem Ortmannem, także z wieloma znakomitymi artystami polskiej sceny muzycznej – m.in. Piotrem Wojtasikiem, Lechem Dyblikiem, Krystyną Prońko. Współpracuje także z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Teatrem Muzycznym Capitol, Teatrem Słowackiego w Krakowie oraz Teatrem AST. Koncertował na wielu polskich i europejskich festiwalach muzycznych (Holandia, Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Słowacja, Austria).

Skład:

Piotr Domagała – gitara elektryczna, akustyczna, 12-strunowa