Maciej Lipina SOLO KONCERT

Maciej_Lipina_koncert_Cechownia_Gliwice

Maciej Lipina to artysta, który od ponad 20 lat występuje i tworzy swoją autorską blues-rockową muzykę. Wokalista, gitarzysta, autor piosenek, lidery i założyciel grupy Ścigani. Nazywany jest polskim Johnem Mayerem.

Od niemal dekady występuje również w głównej roli Ryśka Riedla w spektaklu “Skazany na Bluesa” wystawianym na deskach Teatru Śląskiego.

W swoim dorobku artystycznym posiada wiele muzycznych projektów (współpracował m.in. ze Sławomirem Wierzcholskim, Natalią Grosiak, Miuosh’em, Piotrem Gutkowskim, Grzegorzem Kapołką, zespołem KAT). Laureat wielu nagród, m.in: statuetki Super Hit TVP2 za utwory „Niby razem” i „Uwierz mi chociaż raz” (2009), Odkrycie roku 2005, Płyta roku 2007, Grand Prix na Blues Rock Jazz Festival 2009.

Patronat medialny: Dzisiaj w Gliwicach, Radio CCM