T/Aboret Trio KONCERT

T/Aboret_koncert_Cechownia_Gliwice

T/Aboret to polski muzyczny zespół etno-jazzowy powstały w 2015 roku w Warszawie. Nowy materiał, który zaprezentują podczas koncertu w Cechowni, to połączenie zabierających, śpiewnych melodii, subtelnych brzmień instrumentów akustycznych, żeńskiego wokalu i odcieni elektronicznych. W poetycki i pełen niedopowiedzeń sposób muzycy tkają opowieść o przemijaniu, nieodłącznej zmianie i towarzyszącej naszemu życiu.

T/Aboret to laureat I miejsca i nagrody publiczności w konkursie „Scena Otwarta” XXV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej Mikołajki Folkowe. Nagrodę otrzymali za „Spójność brzmienia, autentyzm współmuzykowania oraz umiejętne stosowanie tradycyjnych motywów w jazzowych aranżacjach”.

Muzycy mają klasyczne wykształcenie muzyczne. Sprawnie poruszają się w różnych stylistykach muzycznych – w tradycyjnych pieśniach polskich, improwizacjach jazzowych, nieparzystych rytmach, indyjskich systemach rytmicznych.

Skład:
  • Natalia Czekała – fortepian, śpiew
  • Maciej Szczyciński – kontrabas
  • Krzysztof Guzewicz – instrumenty perkusyjne, elektronika

Organizatorzy: Gliwickie Centrum Naukowo-Technologiczne CECHOWNIA i Stowarzyszenie Nowa Cechownia

Patronat medialny: Dzisiaj w Gliwicach, Radio CCM, Telewizja TVS

Jadwiga W