WYPRZEDANY Magdalena Lechowska Trio – NOCHE DE TANGO KONCERT

Magdalena_Lechowska_tango_Cechownia_Gliwice_koncert

Piękne aranżacje przedwojennych polskich tang oraz mistrzowskie wykonanie tradycyjnych tang argentyńskich. Magdalena Lechowska, urodzona w Krakowie i wychowana w Ameryce Południowej, polska wokalistka o latynoskiej duszy, w swojej twórczości zawsze próbuje łączyć dwa światy: południowoamerykański i polski.

Laureatka m in. Konkursu na interpretację piosenek Marka Grechuty (2011) oraz Złotego Liścia Retro im. Mieczysława Fogga (2018). Jedyna polska wokalistka śpiewająca jak rodowita Argentynka i nadająca południowoamerykański powiew polskim tangom.

W 2018 roku wydała płytę TANGO POLACO z polskimi tangami w wersji elektronicznej z elementami jazzu. Ta wyjątkowa płyta, oprócz nowych odważnych aranżacji przedstawia najpiękniejsze polskie tanga po hiszpańsku w tłumaczeniu Magdaleny.

Wraz z wybitnymi muzykami Mikołajem Kostką (skrzypce) i Wiesławem Ochwatem (akordeon) tworzą wyjątkowy klimat na scenie. W ich repertuarze można znaleźć najpiękniejsze polskie tanga oraz tradycyjne tanga argentyńskie.

Magdalena Lechowska, to jedyna polska wokalistka zaproszona na najstarszy Festiwal Tanga w Europie – Granada Tango Festival (marzec 2022).

Usłyszymy m.in. Miłość ci wszystko wybaczy, Volver, La cumparsita, Upić się warto, Chryzantemy złociste i inne.

Do projektu Magdalena zaprosiła wybitnych instrumentalistów:

Wiesław Ochwat – swoją muzyczną edukację rozpoczął w wieku 10 lat pod kierunkiem Wiesława Kusiona. W 2014 roku ukończył z wyróżnieniem Krakowską Akademię Muzyczną w klasie akordeonu dra Janusza Patera, a w roku 2018 obronił doktorat na tejże uczelni pod opieką naukową dra hab. Pawła Palucha. Absolwent dwuletniego projektu Italian Accordion Accademy – zaawansowanego pedagogicznie oraz wykonawczo programu podyplomowego dedykowanego sztuce akordeonowej, prowadzonego przez wybitnego akordeonistę i pedagoga Claudio Jacomucci’ego. Obecnie jest zatrudniony na stanowisku asystenta w Katedrze Instrumentów Dętych Drewnianych i Akordeonu w Akademii Muzycznej w Krakowie.
Akordeonista wykonuje muzykę poważną, współczesną, klasyczną i rozrywkową (jazz, ethno, tango, folk). Jest laureatem ponad trzydziestu konkursów i festiwali akordeonowych. Udziela się aktywnie na międzynarodowej scenie muzycznej, występował m.in. w takich krajach jak: Czechy, Francja, Holandia, Kanada, Litwa, Niemcy, Norwegia, Słowacja, Ukraina, Węgry, Włochy

Mikołaj Kostka esteta skrzypcowego brzmienia. Wrażliwiec i poszukiwacz. Kompozytor. Eksperymentator, balansujący między wirtuozerską
zadziornością, a minimalistyczno-ascetyczną przestrzenią, bliską ciszy. Współtwórca zespołu Raczkowski/Kostka Duo oraz współlider formacji Follow Dices. Nagrał sześć płyt z formacjami: Follow Dices („Eternal Colors”), Raczkowski / Kostka Duo („Duo”), Michał Salamon Quintet („Lion’s Gate”), Emiliano Sampaio Orchestra („We have a dream”), Klezmoret („The Mistery of Light”), Follow Dices („Czułość”). Koncertował na najważniejszych polskich festiwalach jazzowych (Jazz Jantar, Warsaw Summer Jazz Days, Letnia Akademia Jazzu, Enter Enea Festiwal, Singer Jazz Festiwal) oraz w Hiszpanii, Szwecji, Francji, Austrii, na Łotwie i Słowacji.

Podkłady elektroniczne zostały spreparowane przez Ignacego Matuszewskiego – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie – studia fortepianu jazzowego w klasie Piotra Wyleżoła. Jego pasją od zawsze były instrumenty elektroniczne oraz produkcja muzyczna – jest kolekcjonerem syntezatorów oraz realizatorem studyjnym. Obecnie klawiszowiec i pianista w zespołach takich jak: Stela Squat, Krakow Reggae Band, Między Udami, Kino Zremiksowane. Jego autorski projekt Romantic Fellas zdobył Grand Prix na Festiwalu Młodych Talentów 2016 w Szczecinie. Pierwszy rok swego istnienia Romantic Fellas zakończyło na podium najlepiej zapowiadającego się polskiego zespołu na rok 2017 według Brand New Anthem.

Patronat medialny: Dzisiaj w Gliwicach, Radio CCM