Piękne aranżacje przedwojennych polskich tang oraz mistrzowskie wykonanie tradycyjnych tang argentyńskich. Magdalena Lechowska, urodzona w Krakowie i wychowana w Ameryce Południowej, polska wokalistka o latynoskiej duszy, w swojej twórczości zawsze próbuje łączyć dwa światy: południowoamerykański i polski.
Laureatka m in. Konkursu na interpretację piosenek Marka Grechuty (2011) oraz Złotego Liścia Retro im. Mieczysława Fogga (2018). Jedyna polska wokalistka śpiewająca jak rodowita Argentynka i nadająca południowoamerykański powiew polskim tangom.
W 2018 roku wydała płytę TANGO POLACO z polskimi tangami w wersji elektronicznej z elementami jazzu. Ta wyjątkowa płyta, oprócz nowych odważnych aranżacji przedstawia najpiękniejsze polskie tanga po hiszpańsku w tłumaczeniu Magdaleny.
Wraz z wybitnymi muzykami Mikołajem Kostką (skrzypce) i Wiesławem Ochwatem (akordeon) tworzą wyjątkowy klimat na scenie. W ich repertuarze można znaleźć najpiękniejsze polskie tanga oraz tradycyjne tanga argentyńskie.
Magdalena Lechowska, to jedyna polska wokalistka zaproszona na najstarszy Festiwal Tanga w Europie – Granada Tango Festival (marzec 2022).
Usłyszymy m.in. Miłość ci wszystko wybaczy, Volver, La cumparsita, Upić się warto, Chryzantemy złociste i inne.
Do projektu Magdalena zaprosiła wybitnych instrumentalistów:
Wiesław Ochwat – swoją muzyczną edukację rozpoczął w wieku 10 lat pod kierunkiem Wiesława Kusiona. W 2014 roku ukończył z wyróżnieniem Krakowską Akademię Muzyczną w klasie akordeonu dra Janusza Patera, a w roku 2018 obronił doktorat na tejże uczelni pod opieką naukową dra hab. Pawła Palucha. Absolwent dwuletniego projektu Italian Accordion Accademy – zaawansowanego pedagogicznie oraz wykonawczo programu podyplomowego dedykowanego sztuce akordeonowej, prowadzonego przez wybitnego akordeonistę i pedagoga Claudio Jacomucci’ego. Obecnie jest zatrudniony na stanowisku asystenta w Katedrze Instrumentów Dętych Drewnianych i Akordeonu w Akademii Muzycznej w Krakowie.
Akordeonista wykonuje muzykę poważną, współczesną, klasyczną i rozrywkową (jazz, ethno, tango, folk). Jest laureatem ponad trzydziestu konkursów i festiwali akordeonowych. Udziela się aktywnie na międzynarodowej scenie muzycznej, występował m.in. w takich krajach jak: Czechy, Francja, Holandia, Kanada, Litwa, Niemcy, Norwegia, Słowacja, Ukraina, Węgry, Włochy.
Stanisław Słowiński – skrzypek, aranżer, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista. Laureat Grand Prix 39. Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors z autorskim projektem Stanisław Słowiński Quintet. Laureat Nagrody Publiczności na I Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta. Laureat Stypendium Twórczego Miasta Krakowa 2014. Wielokrotnie nominowany w kategoriach “Skrzypce” oraz “Nowa nadzieja” w ankiecie Jazz Top czytelników Jazz Forum.
Jako lider projektów autorskich, sideman oraz współpracując z kilkunastoma orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi (m.in. Sinfonietta Cracovia) koncertuje regularnie w całej Polsce oraz za granicą: m.in. Korea Południowa, Chile, Chiny, Włochy, Francja, Islandia, Anglia, Uczestniczył w realizacji projektów z udziałem artystów o międzynarodowej renomie; m.in. Brian Eno, Ben Frost, Daniel Bjarnason, Elliot Goldenthal, Piotr Orzechowski.
Stawia nacisk na wszechstronny rozwój muzyczny; uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich i lekcjach otwartych kształcąc się jako skrzypek w zakresie muzyki klasycznej oraz jazzu
Podkłady elektroniczne zostały spreparowane przez Ignacego Matuszewskiego –absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie – studia fortepianu jazzowego w klasie Piotra Wyleżoła. Jego pasją od zawsze były instrumenty elektroniczne oraz produkcja muzyczna – jest kolekcjonerem syntezatorów oraz realizatorem studyjnym. Obecnie klawiszowiec i pianista w zespołach takich jak: Stela Squat, Krakow Reggae Band, Między Udami, Kino Zremiksowane. Jego autorski projekt Romantic Fellas zdobył Grand Prix na Festiwalu Młodych Talentów 2016 w Szczecinie. Pierwszy rok swego istnienia Romantic Fellas zakończyło na podium najlepiej zapowiadającego się polskiego zespołu na rok 2017 według Brand New Anthem.
Biorąc udział w wydarzeniu, akceptujesz REGULAMIN.
Organizatorzy: GCNT CECHOWNIA oraz Stowarzyszenie Nowa Cechownia
Patronat medialny: Dzisiaj w Gliwicach, Radio CCM