Śladami wielkich mistrzów – WERNISAŻ WYSTAWY uczniów Szkoły Podstawowej Filomata

Wystawa_Filomata_Cechownia_Gliwice

Serdecznie zapraszamy na niezwykłą wystawę “Śladami Wielkich Mistrzów”, która przeniesie Państwa w fascynujący świat historii sztuki oczami dzieci. To niezwykła okazja, by spojrzeć na znane dzieła najwybitniejszych malarzy przez pryzmat dziecięcej wyobraźni i talentu.

Na wystawie będzie można podziwiać prace młodych artystów z gliwickiej Szkoły Podstawowej FILOMATA, którzy stworzyli swoje interpretacje słynnych obrazów – od Damy z gronostajem Leonardo da Vinci po Gwiaździstą noc Vincenta van Gogha. Prace dzieci przeniosą nas w świat barw i emocji – nie będzie to jednak tylko wierne odzwierciedlenie portretów, pejzaży czy martwej natury, ale również interpretacje, które wnoszą do nich coś nowego i osobistego. Opiekunem młodych talentów z klas II-VI jest Pani Izabella Gielnik.

Wernisaż wystawy “Śladami Wielkich Mistrzów” odbędzie się 19 kwietnia o godz. 17:30 w Cechowni Gliwice, I piętro. Zapewniamy, że będzie to niezapomniane doświadczenie dla wszystkich miłośników sztuki.

Oprócz możliwości spojrzenia na nieśmiertelne dzieła z zupełnie innej perspektywy, Państwa obecność będzie również wyrazem wsparcia dla młodych artystów, którzy niejednokrotnie po raz pierwszy pokażą swoje prace publicznie. To zachęta do rozwijania pasji i umiejętności twórczych wśród najmłodszych.

Wernisaż odbędzie się w holu na I piętrze o godz. 17:30.

Wstęp wolny.

O godz. 20:00 zapraszamy na koncert Wieczór z Baśni 1001 Nocy – koncert muzyki arabskiej i pokaz tańca orientalnego w Restauracji Cechownia. Bilety na: https://cechownia-gliwice.pl/wydarzenia/wieczor-z-basni-1001-nocy/

Organizatorzy: GCNT CECHOWNIA, Stowarzyszenie Nowa Cechownia, Szkoła Podstawowa FILOMATA

Patronat medialny: Dzisiaj w Gliwicach, Radio CCM